Sunday, December 17, 2006

Nora Istrefi Nje Lule Mbi Varr video

4 comments:

Anonymous said...

pershendejte,jeni shum e bukur dhe kjo keng esht teper e mir dhe me pelqen shum,ju lumt...

Arsim Bunjaku said...

Nuk e di nga kush ka ardhur ky spot i Nora Istrefit, por nje gje e di mesiguri...nuk eshte legale dhe si i tille e demton imazhin e Nores dhe imazhin tim si autor i ketije teksti.

Shihet se ai qe e ka lansuar kete video spot nuk ka fare njohuri drejtshkrimore...e ka bastarduar tekstin e kenges, ka bere aq shume gabime gramatikore sa qe eshte per te ardhur keq se si nje faqe interneti e lejon nje gje te tille.

Per nder te degjuesve e marre per obligim moral ta paraqes tekstin ashtu si eshte.

me nderime : Arsim Bunjaku

arsim said...

Nuk e di nga kush ka ardhur ky spot i Nora Istrefit, por nje gje e di mesiguri...nuk eshte legale dhe si i tille e demton imazhin e Nores dhe imazhin tim si autor i ketij teksti.

Shihet se ai qe e ka lansuar kete video spot nuk ka fare njohuri drejtshkrimore...e ka bastarduar tekstin e kenges, ka bere aq shume gabime gramatikore sa qe eshte per te ardhur keq se si nje faqe interneti e lejon nje gje te tille.

Per nder te degjuesve e kam per obligim moral ta paraqes tekstin ashtu si eshte.

me nderime : Arsim Bunjaku

Një lule mbi varr


***
Një lule mbi varr
E vura për ty
Kam shumë mall
E s’të shoh me sy

II
Dheu është i ftohtë
Sikur zemra ime
Mbushur lot
Pa gëzime

III
Sikur veç një herë
Të ishe këtu i gjallë
Të premtoj se shumë thellë
Do të ndiheshe krenar)x2

Reef
Emrin tënd po e përmend
Por s’po mundem ta thërras
Çdo gjë kisha dhënë në jetë
Të ishim bashkë
***
Emrin tënd po e përmend
Sa vështirë që s’mund të flas
Më mungon çdo gjë nga ti
Në çdo çast

Arsim Bunjaku

Alba Stars said...

http://albanian-stars.blogspot.com/

kenga e nores per babain e saj ???

dhe mir ekan kta qe po i qesin Textin original se disa her as nuk degjoehet mir se qka thuen jo ke kjo keng se esht keng shum e mir dhe nora e kendon shum bukur